Letos v červnu se Google Play Store Statistě pochlubil s neuvěřitelnými 3,3 miliony aplikací (App Store s 3,8 miliony). Kdo by byl dnes řekl, že ještě před devíti lety to bylo pouhých 16 tisíc?

S narůstajícím počtem stále více appek i přes všudypřítomnou reklamu nefunguje a zlobí. Pokud zohledním podplacené affilate články a recenze, které vychvalují nemožné aplikace, je dnes nález kvalitní free-to-use aplikace natolik vzácný, že ho pak každý střeží jako recept na Coca-Colu.

Já se rozhodla to světové mlčení v nesponzorovaném článku prolomit, udělala si svůj průzkum a přináším vám top 5 aplikací pro perfektní instagram theme, které používám.

Číslo 5, které žije:

5. Preview

Začínáme od základů a základem každého instagram theme je rozvržení feedu do mřížky. Vyzkoušela jsem množství plánovacích aplikací včetně známého Unum, který je plný bugů a pravidelně padá. Mé srdce si nakonec získala appka s názvem Preview. Používám ji cca rok a nespadla ani jednou.

Po propojení s instagramem vás neodhlašuje a při každém spuštění spolehlivě načte váš feed. Má spoustu funkcí a rozšíření, která jsou především placená – např. plánování feedu a postování za vás v určitý datum a hodinu. Domnívám se ale, že vám stejně jako mě naprosto postačí free-to-use verze, která zahrnuje prosté nahrávání fotek včetně videí a jejich přeskupování, dokud se vám feed nezdá perfektní. Již zveřejněné fotky přesouvat nelze, appka vám však dovolí např. podívat se, jak by feed vypadal, smažete-li jednu či více fotek.

Jediným háčkem je, že aplikace nefunguje offline, takže feed lze plánovat pouze s připojením k internetu. Preview team je aktivní a komunikuje, navíc má na oficiálních stránkách sekci Theme Inspiration, kterou můžete zhlédnout kliknutím na odkaz.

[maxbutton id=“1″ ]

4. April

Už na 4. příčce se dostáváme k asijským aplikacím. April je aplikace, která nabízí neuvěřitelné množství roztomilých i uměleckých layoutů. Nemyslete si, že je to hovadina pro teenagery, layouty v April vypadají nanejvýš profesionálně a vyniknou např. v bílém themu nebo profilu s quotes. April je nejlepší i co se tvorby koláží a mixování více fotek do jedné týče.

Za mě, pokud využíváte layouty a rádi stříháte fotky a kupíte je do koláží, není lepší free-to-use aplikace. April funguje offline, takže můžete fotky upravovat i bez připojení k internetu (např. na cestách).

[maxbutton id=“1″ url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=us.pinguo.april_collage“ ]

3. Blur Image Background

Pravděpodobně jste už někdy na instagramu narazili na cool foto s objektem v popředí a rozmazaným pozadím a říkali si, jak dosáhnout podobného efektu. Dosáhnete toho easy s mobilem a touto aplikací. Jednoduše prstem rozmažete, co chcete rozmazat a zaostříte na to, co chcete ostré. Na začátku si určíte úroveň rozmazání a pak s pomocí zoomu a různé velikosti štětce, upravíte ostrost fotografie podle vás.

Aplikace je free-to-use, za její používání však zaplatíte poměrně velkým množstvím reklam. Podle mě to ale nijak jejímu užívání nepřekáží. Poslední dobou mi ale přijde, že trošku ničí kvalitu fotografie při renderování, což je problém 99 % aplikací na editování fotek. Je to vidět především pokud upravujete hodně tmavé fotky. Zatím jsem však lepší aplikaci pro tak přesné mazání pozadí nenašla.

[maxbutton id=“1″ url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=com.prinext.image.blur“ ]

2. Snapseed

Musím uznat, že je Snapseed dost známá aplikace, takže předpokládám, že ji asi již používáte. Na druhou stranu by vás ale asi překvapilo, kdyby chyběla v listě top 5. Je to jedna z nejlepších aplikací na takovou tu základní zemitou úpravu fotek – vinětace, otáčení, vystředění, ostřihnutí fotek. Pravidelně ji používám pro změnu perspektivy a stříhání fotek na instagram-friendly (5:4) velikost. Je 100 % free-to-use v rámci všech funkcí.

Vyjma základních nástrojů úpravy, umí měnit barvy i pouze částí fotky (pokud potřebujete např. vybělit nebo vyšisovat část, aby seděla do theme) a vyhladit pleť – s tím však opatrně, ať nevypadáte jako nafukovací panna. Nevýhodou Snapseed jsou velmi nekvalitní filtry, to však nahradí číslo 1:

[maxbutton id=“1″ url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=com.niksoftware.snapseed“ ]

1. 印象 – Interphoto

Tohle je můj svatý grál, který jsem před vámi schovávala asi rok. Jedná se o čínskou aplikaci, která ještě donedávna fungovala pouze v čínštině (po nejnovějším update je k dispozici v angličtině). Přestože je free-to-use upravuje fotky i videa bez komprese s neuvěřitelným množstvím překrásných filterů. Narazila jsem na ni při hledání editoru odlesků světla a nakonec ji mimo těchto odlesků používám i na vše ostatní. Můj instagram se bez ní neobejde a upřímně instagram theme je s touhle aplikací hračka – zvolíte filtr a jde to samo.

Po update do angličtiny ubyl původní počet free filterů tak na polovinu. Samozřejmě se vývojáři snaží filtry hlavně prodat, čemuž se nedivím, protože je Interphoto zdarma a bez reklam. I tak je stále hodně z čeho vybírat. A opakuji, že největší předností je, že filtry neničí kvalitu fotky, což se u všech ostatních aplikací s filtry, co znám, neděje. Dalším hezkým stylovým doplňkem aplikace je vkládání textu do fotek pod různými layouty, které vypadají velmi profesionálně.

Kdo 印象 nevyzkoušel, neuvěří. Je to aplikace, co z mého amatérského tvoření dělá kvalitní fotky.

[maxbutton id=“1″ url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.poco.interphoto2″ ]

Jak upravujete fotky vy? Máte nějaké ozkoušené aplikace, bez kterých se váš instagram neobejde?

© Mamlena