Protože vskutku nejsme vymýváni komunismem, máme lepší vzdělání a světový rozhled, vidíme v jakých podmínkách žijí zvířata a rostliny, které jíme, jak je na tom světová ekonomika, jak transnacionální korporace mají větší moc než národní státy, jak jsou na tom lidé v Sýrii, v Asii, v Africe i Latinské Americe, jak celé ostrovy plastových odpadků vznikají v Karibském zálivu a dalších mořích i že lidé stíhaní za jiné vyznání či barvu pleti jsou úplně stejně lidé jako my,

dobří i zlí.

Nemyslím si, že jsme udělali něco špatně. Vyrostli jsme přesně tak, jak jste si nás představovali. To vy jste změnili názor. Už nejsme naděje, jsme posraní sluníčkáři, havloidi, pražští kavárenští povaleči, vítači, vegani, hipsteři, zrádci a zaprodanci, co mluví víc anglicky než česky. Najednou jsme protipól, který trhá Českou republiku vedví. Veliká většina z nás je ve velkých městech a v zahraničí, proto odsuzujete města a nechcete, abychom mohli ze zahraničí volit?

Invaze vojsk Varšavské smlouvy – Oldřich Škácha, Profimedia.cz

Já nejsem nijak naštvaná, jenom zklamaná. Ne, z výsledků voleb ale ze společnosti jako celku. Ještě minulé volební období to bylo takové veselé „pošťuchování„, teď je to jiné a to proto, s jak neskutečnou agresí jsou oba tábory schopné válčit. Jeden přeje smrt všem muslimům a druhý prezidentovi České republiky.

Po tom, co si Babišova vláda jedné strany díky Zemanovu svolení nyní odhlasuje cokoli včetně zametení Čapího hnízda pod koberec, doufám, že to nebude změna Ústavy tak jako před lety na komunistickou. Komunistická strana totiž taky tenkrát vyhrála volby. Pochopila jsem, že lidstvo se v demokracii a svobodě nudí a ve skutečnosti miluje války. Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde a kdo chce drama a konflikty… Jako říkal Bugs Bunny: „Lidé milují honičky!“

Dnes je Mezinárodní den památky obětí holokaustu, i proto je příhodné zamyslet se, jestli se postupně historie neopakuje. Myslíte, že to všechno, co se v Evropě děje je pouze nedostatek informací, dostatek dezinformací a populismus nebo jsou to znudění lidé, co ve skutečnosti potřebují válčit? Tak jako se poperou na stadioně či pohádají v hospodě… Dokáže vůbec lidstvo žít v míru?

Vážně nemám tušení. Tenhle článek nepíšu, abych někoho vyučovala svojí soví moudrostí, naopak. Ráda bych na tohle téma otevřela diskuzi, protože mě neskutečně zajímá, co si o tom myslíte vy. Jestli máte chvilku, napište mi prosím. hlodá mě to v hlavě a nevím co s tím.

Díky!

© Mamlena

Hitler milován a obdivován lidem – Hulton archive/Getty images/thetimes.co.uk