Nejsem výživový poradce ani doktor, přesto jsem se rozhodla s vámi v tomhle kratičkém článku podělit o pár triků, které jsou jednoduché a přitom fungují! Do léta je tak akorát čas, ploché bříško zformovat a jde to i postupně bez cvičení. Tady je mých 5 triků pro ploché břicho:

1. Zaměřte se na držení těla

Pokud se hrbíte v zádech nebo neustále špulíte zadek, vaše bříško bude vždy vypouklé. Pro ploché bříško je potřeba naučit se stát rovně, nevěsit ramena a neprohýbat se v bedrech. Správné držení těla pomůže nejen bříšku, ale lépe zvýrazní i prsa, u mužů ramena (napomáhá V shape) a zamezí dvojité bradě.

Držení těla je základem plochého břicha.

2. Vnímejte své bříško

Břišní svaly (vnitřní i vnější) jsou jedním z nejdůležitějších nástrojů pro správné držení těla. Pokud vás bolí záda (ať už je to v hrudní či bederní části), často to mají na svědomí právě slabé břišní svaly. Neunesou tíhu horní části těla, kterou delegují na záda.

Proto je třeba se soustavně při každodenních činnostech na bříško soustředit. Používáte ho vůbec, když jdete, stojíte nebo se zvedáte z postele? Zkuste se zvednout tak, jak to běžně děláte. Znovu si sedněte a nyní se zvedněte se zataženými zapojenými břišními svaly.

Zapojujte své břicho v každodenních činnostech, kdykoli si na něj vzpomenete. Zkuste ho místo zádových svalů používat a výsledek se dostaví. Zároveň ulevíte i svým bedrům.

3. Jezte chytře

Patřím k velkým mlsalům, kteří se neradi v jídle omezují. Domnívám se, že pokud máte zdravý metabolismus a za den i nějaký ten pohyb, není třeba nějaké kalorie do detailů hrotit. Za mnohem důležitější považuji systém. Tělo miluje systém, pokud dostává jídlo pokaždé v jinou denní dobu, nevěří vám, že jídlo opravdu dostane a tvoří si zásoby.

Každý člověk je jiný a myslím si proto, že by se neměl řídit univerzálními dietami, ale spíše poslouchat své vlastní tělo. Zkuste pár dní jíst pouze, když máte hlad, a přestaňte, když jste již sytí. Režim, ke kterému jste dospěli pak následujte.

Pokuste se při tomto testu však jíst poněkud přírodně, vyřaďte náhražky, chemikálie a fast-food jídlo a pití, které obsahuje nadměrná množství cukru (všobecně processed food) To z toho důvodu, že tato jídla mohou vytvářet iluzi hladu, i když už jste sytí a celkově ochromit vaše vnímání. Vnímejte také která jídla Vás nadýmají nebo vám nedělají dobře a ta omezte. Vše aplikujte samozřejmě s rozumem, jíst by se mělo 3-5krát denně.

Poslouchejte, na co máte doopravdy chuť a zjistíte, že chipsy to nejsou.

4. Pijte hodně vody

V dnešní době není vůbec běžné pít pouze čistou vodu. Její účinky jsou však blahodárné. Pokud zaměníte všechny kávy, coca-coly, icetea i slazené minerálky za vodu, ušetříte si nejen peníze, ale i spoustu metabolických problémů.

Pití vody oprošťuje Vaše tělo od toxinů, napomáhá lepší pleti a trávení. Voda také lépe potlačuje pocit hladu mezi jídly. Pokud ji pijete dostatek, tělo nemá potřebu ji zadržovat, to pocítíte právě na bříšku a nohách. Při rychlejším správně fungujícím metabolismu také jednodušeji shodíte nadměrná kila.

5. Množství jídla ku vynaložené energii na den

Toto by mělo vycházet z bodu č.3 automaticky. Pokud se celý den válíte na notebooku v posteli, pravděpodobně byste měli pocítit hlad méně často, než když se účastníte celodenního trekku. Pokud však nejste schopni toto vnímat přirozeně, zkuste tuto rovnici přijmout a brát v potaz. Pokud jste za den aktivní, pravděpodobně byste měli jíst více, než ve dnech, kdy aktivní nejste.

Energii z jídla potřebujeme každý den, protože i v „režimu spánku“ se jako elektronika postupně vybíjíme. Naše spotřeba energie se však mění v závislosti na jednotlivých denních aktivitách. K tomu patří i krutá pravda, že neexistuje něco jako: „Mám na něco chuť„. Pokud šmejdíte po kuchyni, máte hlad – dejte si jídlo, ne zmrzlinu, jinak budete mít hlad i nadále a našmejdíte se ještě víc.

Výzva! Jdete do toho?

Máte odvahu se mými triky řídit? Sdílejte na instagramu nebo Facebooku foto, které se týká vašeho bříška (ať už je to bříško samotné či zdravá svačina nebo dostatečný pitný režim – kterýkoli z pěti bodů článku)

a vulkanická kosmetika AloeVera Canary Islands může balíkem dorazit přímo k vám domů!

Kosmetiku jsem samozřejmě nejprve sama na své citlivé pleti i na Ángelovi otestovala, vám ale samozřejmě dorazí zbrusu nové balení. Je vhodná pro ženy i muže, na tělo i obličej – skvěle hloubkově hydratuje.

Pravidla:

1. Soukromí fotky musí být nastaveno na Veřejné, jinak foto neuvidím.

2. Popisek musí obsahovat:

  • @madelainegao (při účasti na Instagramu) nebo @mamlena (při účasti přes Facebook)
  • slovo břicho a jeho odvozeniny

3. Sledujte mě na instagramu @madelainegao (při účasti na Instagramu) nebo dejte stránce Mamlena na FB To se mi líbí (při účasti přes Facebook)

4. Soutěže se můžete účastnit ode dneška do 1. května 2018 včetně – v následujících dnech vyhodnotím všechny příspěvky a vyhlásím (a kontaktuji) vítěze.

Moc se těším na vaše příspěvky!

© Mamlena