Západ slunce nad Prahou z pohledu náměstí Winstona Churchilla

Satirický článek, který jsem napsala v lednu 2017 jako reakci na vyhlášení regulace Českého hydrometeorologického ústavu. Žádal tehdy Pražany, aby nevyjížděli, k dopravě používali MHD a omezili pobyt venku s platností do odvolání.

Sama jsem to nikdy nepocítila, všimla si toho má rodina. Od doby, kdy jsem se přesunula ze severu Čech do Prahy, jsem začala nosit vždy o jednu vrstvu oblečení více než by odpovídalo aktuálnímu stavu počasí. Jakmile mi to bylo sděleno, pustila jsem se do výzkumu tohoto mimopražsky známého fenoménu a dobrala se k šokujícímu zjištění.

Vltava z Vyšehradu
Vltava z Vyšehradu

Ukázalo se, že jsou obyvatelé Prahy vyšším druhem homo sapiens, speciální lidskou rasou, která je evolučně na vyšší úrovni než obyvatelé ostatních českých měst. Říkáte si, že evoluce trvá miliony let a není podmíněná lokalitou? Mýtus, který nám od malička vtloukají do hlavy! Pokud totiž čerpáte z opravdových nepopulistických zdrojů, víte, že evoluce je podmíněná levelem nebo určitou látkou (http://pokemon.cz/). A právě v Praze se tato vzácná látka nachází! Každodenní vystavení pražskému smogu, převážně částicím PM10 a oxidu dusičitého, vyskytují, přetvořilo lidskou populaci na tomto území. Nový vyšší druh vykazuje nadpřirozené orientační a jasnozřivé schopnosti. Je schopný např. jmenovat všechny spoje, které v určité lokalitě, právě projíždí. Dokáže také s překvapující přesností určit, kde parkovat mimo tzv. modré zóny. Co je však zarážející, s jakou jistotou tento druh předpovídá, kde přesně a v jakém časovém intervalu dojde ke zpomalení dopravy v rámci celého území Prahy. To představuje jasnozřivost schopnou vidět budoucnost území větší než 490 km2! Bohužel se díky tomuto rapidnímu rozvoji určitých mozkových center snížila hustota ochlupení, vlasů a kvalita pokožky a to právě způsobilo sníženou schopnost termoregulace tohoto druhu.

Smog v Praze

Vyhláška: http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/smog_v_praze_zhorseni_situace_vyhlasena.html

Jak proti smogu bojovat:
https://act.wemove.eu/campaigns/coal-pollution?utm_campaign=18-04-17&utm_medium=facebook&utm_source=advert_3.