Dřív jsem si nad tím lámala hlavu. Kdykoli jsem jela do Prahy byla jsem naprosto okouzlená tím, jak čisté mají obyvatelé Prahy boty. Až když jsem se do Prahy nastěhovala, byla jsem zasvěcena tomuto tajemství! Přestože je top secret, rozhodla jsem se ho sdílet s vámi.

V Praze jsou totiž kilometry eskalátorních čističů, které veřejnosti zdarma čistí boty! Aktivní kartáčové složky jsou obsaženy v obou směrech těchto čističů, aby dokázaly udržet boty Pražanů čisté i v největší špičce. Pražané si pak s sebou v kabele poctivě nosí čistící prostředek na boty, který nanesou a eskalátorní čističe, pak veškerou práci udělají za ně!

Pohled z eskalátoru v pražském metru
,,Je to velice praktické!“ potvrdila Ludmila (63), která ještě pamatuje doby před zavedením těchto čističů: ,,Dříve byly boty Pražanů nechutné. Byla to ostuda!“. Hlavní město se proto otázku špinavých bot rozhodlo vyřešit jednou provždy. Není nemožné, že tento úspěšný projekt města pomohl občanům i ve více směrech. Turisté se tu cítí pohodlně a jezdí sem často možná právě proto, že se za ně Praha stará o čištění bot. Domnívám se dokonce, že právě proto se sem lidé z ostatních měst České republiky stěhují. Sama to pociťuji. Využíváním eskalátorních čističů se můj život výrazně zlepšil.
Reklama v metru, která říká: Na eskalátorech strávíte v průměru až 10 minut denně. Online srovnání hypotečních úvěrů zvládnete za 2 minuty.
Pokud nechtějí česká města pouze přihlížet, jak se jejich obyvatelé masově stěhují do Prahy, je nutné, aby s Prahou držela krok. Hlavním bodem jednání zastupitelstev by mělo v co nejbližší době být zavedení eskalátorních čističů do všech měst České republiky.
© Mamlena