Už vidíš ten stánek Gambrinus?
Tati, víš, že jsem slepá, co se mýho zraku týče…
Já tě vidím. Běž rovně!

Došla jsem až ke stánku a rozhlížela se kolem sebe s telefonem na uchu. Trvalo mi tak 20 sekund uvědomit si, že táta sedí asi 2 metry ode mě. Smál se mi místo, aby mé trápení ulehčil a popíjel pívo.

Přemýšlel jsem, jestli si nedát vodu, ale že mi nezvedáš telefon, říkal jsem si – spíš budu potřebovat to pívo.
Promiň, já ho přes ruch na letišti neslyšela…

Ryby v Loro Parque
Loro Parque Puerto de la Cruz

Najednou jako kdyby s sebou přivezl můj domov. Došlo mi, že domov opravdu tvoří lidé. Je jedno, kolik dekorací a svíček rozmístíte, pocitu domova nedocílíte a bude se vám stýskat. Každé ráno, když jsem vstala už seděl na balkóně nebo si na matraci četl a nadšeně se mě ptal: „Tak kam dneska vyrazíme?“. Všechno bylo barevné a dny dlouhé. Koupali jsme se v moři, byli jsme v zoo, v botanické zahradě… Místa, co jsou chvilku odsud, a já je za celou dobu nenavštívila.

observatoř na sopce Teide
Observatorio del Teide

Na závěr tátova pobytu pro nás Ángel se svým tátou uspořádali celodenní výlet na sopku do národního parku Las Cañadas, co se pod úpatím Teide rozprostírá. Táta si celou dobu všechno fotil, byl nadšený z různě zbarvené lávy, měsíční krajiny sopky, observatoře i ještěrek. Připomnělo mi to mě tady před rokem, kdy bylo pro mě všechno nové. Nějak jsem se od té doby zapomněla dívat kolem sebe a užívat si, kde vlastně jsem. „Je tak nadšený, že po celý výlet ani nevzpomněl na pívo!“ volala jsem šťastně na Ángela dopředu dodávky a musela uznat, že jsem nadšená taky.

Ale týden se chýlil ke konci a my rozespalí brzo ráno znovu mířili na letiště. „Tak už se mě zbavíš!“ dobíral si mě taťka a já ho probodla pohledem. V autě jsem usnula a po probuzení na letišti toho ihned litovala. Už zbylo jenom neobratné obětí, kterému jsme se oba zasmáli, protože prostě nejsme zvyklí se objímat. A mířili jsme zpátky na sever.

Opuštěný slaný bazén, Puerto de la Cruz
Opuštěný slaný bazén, Puerto de la Cruz

I Ángel se mi později svěřil, že to taky pocítil, jakoby s odjezdem mého tatínka najednou něco chybělo a dny zase dostaly šedý filtr.

Další články ze série:

© Mamlena