2. Kde hledat?

Už víme, co budeme k pronájmu potřebovat, tak se podíváme po nějakých inzerátech. Ale kde? 

Pokud neumíte říct španělsky ani „pívo“ (stejně jako já, než jsem se sem přestěhovala), poskytnu vám malou lekci španělštiny. To abyste věděli, co zadat do Googlu, protože pod „pronájem bytu Kanárské ostrovy“ se vám moc bytů neobjeví. Bez španělštiny se ale budete pravděpodobně muset obrátit na realitní kanceláře, které na Kanárech mluví španělsky, anglicky a německy (některé rusky), příp. si vyhledat tlumočníka (toho následně využijete i při sjednávání NIE karty na úřadě)

Zdejší totiž komunikují výhradně telefonicky a zřídkakdy narazíte na inzerátech na někoho, kdo mluví anglicky, takže vám při jednání se soukromníky pravděpodobně sesmolit jeden španělský e-mail nebude stačit. Přesto doporučuji podívat se i na nabídky soukromníků, abyste si zanalyzovali cenové rozmezí a dostupnost pronájmů v dané lokalitě. Tak tedy:

Kanárské ostrovyrealitní kancelářbytapartmándůmvilkagarsonkapronájem
Islas Canariasinmobiliariapisoapartamentocasachaletestudioalquiler

Pokud jste již rozhodnutí pro určitý ostrov, jejich názvy jsou ve španělštině stejné: El Hierro, Fuerteventura, Gran Canaria, La Gomera, La Palma, Lanzarote a Tenerife. Převážně u větších ostrovů budete ještě potřebovat slovíčka Sur (jih) a Norte (sever) pro rozlišení jižní a severní části ostrova.

Jednou z nejpoužívanějších webových stránek pro inzerci ve Španělsku (vč. Kanárských o.) je MilAnuncios.es, který z vlastních zkušeností doporučuji. Lze tedy hned napravo v sekci Inmobiliaria zvolit podle slovníčku výše, cokoli si představujete. Přestože doporučuji vygooglit si při hledání i jiné stránky, MilAnuncios je nejpopulárnější a má tedy nejvíce inzerátů a nejnovější nabídky. Na jiných stránkách byly inzeráty třeba i rok staré.

Ještě pro informaci: Někteří nabízí cenu pronájmu počítanou denně (místo měsíčně). Kdyby tedy byla cena podezřele nízká, jedná se pravděpodobně o nájem za den.

Západ slunce nad pobřežím
Západ slunce nad Costa Martiánez

3. Jak vyfiltrovat ty správné inzeráty?

Dejme tomu, že hledáme pronájem bytu. Klikli jsme tedy v sekci Inmobiliaria na „Pisos“ a zobrazila se nám tabulka pro vyfiltrování výsledků. Bez vyplnění této tabulky se právě díváme na nabídku prodeje bytů po celém Španělsku.

Tabulka Milanuncios.es
Tabulka Milanuncios.es

To tvrdí hned první řádek. Venta znamená „prodej“ a en toda Españav celém Španělsku„. Změňme tedy Venta na Alquiler a zadejme buď Tenerife nebo Las Palmas. Vyhledávání je seskupené podle provincií, potřebujeme tedy nejprve zjistit, pod kterou provincii námi vybraný ostrov spadá. Abych vám ulehčila googlení, sestavila jsem pro vás pomocnou tabulku:

El HierroLa GomeraFuerteventuraGran CanariaLa PalmaLanzaroteTenerife
TenerifeTenerifeLas PalmasLas PalmasTenerifeLas PalmasTenerife

Po zadání provincie se nám ve stejném řádku objevila nová kolonka todas las localidas, což znamená „všechny lokality“. Umožňuje nám soustředit se na určitou lokalitu provincie.

Pokračujte na další straně!