Pronájem bytu na Kanárských ostrovech. Jak se vyhnout problémům?

jezero Martiánez

2. Kde hledat?

Už víme, co budeme k pronájmu potřebovat, tak se podíváme po nějakých inzerátech. Ale kde? 

Pokud neumíte říct španělsky ani “pívo” (stejně jako já, než jsem se sem přestěhovala), poskytnu vám malou lekci španělštiny. To abyste věděli, co zadat do Googlu, protože pod “pronájem bytu Kanárské ostrovy” se vám moc bytů neobjeví. Bez španělštiny se ale budete pravděpodobně muset obrátit na realitní kanceláře, které na Kanárech mluví španělsky, anglicky a německy (některé rusky), příp. si vyhledat tlumočníka (toho následně využijete i při sjednávání NIE karty na úřadě)

Zdejší totiž komunikují výhradně telefonicky a zřídkakdy narazíte na inzerátech na někoho, kdo mluví anglicky, takže vám při jednání se soukromníky pravděpodobně sesmolit jeden španělský e-mail nebude stačit. Přesto doporučuji podívat se i na nabídky soukromníků, abyste si zanalyzovali cenové rozmezí a dostupnost pronájmů v dané lokalitě. Tak tedy:

Kanárské ostrovy realitní kancelář byt apartmán dům vilka garsonka pronájem
Islas Canarias inmobiliaria piso apartamento casa chalet estudio alquiler

Pokud jste již rozhodnutí pro určitý ostrov, jejich názvy jsou ve španělštině stejné: El Hierro, Fuerteventura, Gran Canaria, La Gomera, La Palma, Lanzarote a Tenerife. Převážně u větších ostrovů budete ještě potřebovat slovíčka Sur (jih) a Norte (sever) pro rozlišení jižní a severní části ostrova.

Jednou z nejpoužívanějších webových stránek pro inzerci ve Španělsku (vč. Kanárských o.) je MilAnuncios.es, který z vlastních zkušeností doporučuji. Lze tedy hned napravo v sekci Inmobiliaria zvolit podle slovníčku výše, cokoli si představujete. Přestože doporučuji vygooglit si při hledání i jiné stránky, MilAnuncios je nejpopulárnější a má tedy nejvíce inzerátů a nejnovější nabídky. Na jiných stránkách byly inzeráty třeba i rok staré.

Ještě pro informaci: Někteří nabízí cenu pronájmu počítanou denně (místo měsíčně). Kdyby tedy byla cena podezřele nízká, jedná se pravděpodobně o nájem za den.

Západ slunce nad pobřežím
Západ slunce nad Costa Martiánez

3. Jak vyfiltrovat ty správné inzeráty?

Dejme tomu, že hledáme pronájem bytu. Klikli jsme tedy v sekci Inmobiliaria na “Pisos” a zobrazila se nám tabulka pro vyfiltrování výsledků. Bez vyplnění této tabulky se právě díváme na nabídku prodeje bytů po celém Španělsku.

Tabulka Milanuncios.es
Tabulka Milanuncios.es

To tvrdí hned první řádek. Venta znamená “prodej” a en toda Españav celém Španělsku“. Změňme tedy Venta na Alquiler a zadejme buď Tenerife nebo Las Palmas. Vyhledávání je seskupené podle provincií, potřebujeme tedy nejprve zjistit, pod kterou provincii námi vybraný ostrov spadá. Abych vám ulehčila googlení, sestavila jsem pro vás pomocnou tabulku:

El Hierro La Gomera Fuerteventura Gran Canaria La Palma Lanzarote Tenerife
Tenerife Tenerife Las Palmas Las Palmas Tenerife Las Palmas Tenerife

Po zadání provincie se nám ve stejném řádku objevila nová kolonka todas las localidas, což znamená “všechny lokality”. Umožňuje nám soustředit se na určitou lokalitu provincie.

Pokračujte na další straně!

5 comments

  1. Dobrý den, my si po celou dobu bohatě vystačili s https://www.milanuncios.es/ , o které v článku mluvím. Ostatní inzertní stránky, co jsme navštívili, nebyly aktuální a ukazovaly málo nabídek. Hodně štěstí při hledání!

 1. Dobrý den,prosím mohla byste mě říci, zda pronájem na např. na Fuerventuře je včetně energií nebo tyto poplatky jsou extra? A cca kolik může stát pronájem bytu v blízkosti moře ,2 pokoje, kuchyn, obýváček nebo spojené s kuchyní, koupelna, toaleta.
  Děkuji za odpověd, hezký den, Zuzana

  1. Dobrý den Zuzano,
   v inzerátech na https://www.milanuncios.es/ to chodí podobně jako v ČR, tedy že jsou ceny s poplatky i bez poplatků, jak to kdo zadá. Doporučuji si u každého inzerátu popisek dole zkopírovat a celý vložit do Google Translatoru – dozvíte se tak o bytu mnohem víc.
   My získali studio v Puerto de la Cruz s výhledem na moře za zhruba 400 Euro, ale měli jsme štěstí. Větší byt než studio by se měl dát podle mě sehnat v rozmezí 400-500 Euro. Záleží na lokalitě (turisticky oblíbené město může být až dvojnásobně dražší než okolní vesnice plné “domorodých Kanárců”).
   Doufám, že je moje odpověď dostačující :). Pokud Vás ještě něco napadá, klidně se ptejte dál!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *