Protože celé názvy těchto provincií jsou Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria, vidíme po rozkliknutí nové kolonky todas las localidas pouze lokality Tenerife nebo Gran Canarie. Marně tam tak budeme hledat například El Hierro. Pouze Lanzarote a Puerto del Rosario (hlavní město Fuerteventury) se nám v Las Palmas zobrazí rovnou (nevím proč).

Abychom zobrazili právě např. El Hierro zvolíme Tenerife (podle tabulky výše) a v nové kolonce todas las localidas zvolíme otras (ostatní). Kolonka se přemění a nyní nám říká: escribe aquí la localidad. Vepíšeme do ní tedy El Hierro a klikneme na drobné Buscar (hledat) napravo od ní (ne to velké na konci tabulky!).

A v nové rozklikávací kolonce Seleccione… si již můžeme vybrat z jednotlivých lokalit El Hierra.

tabulka milanuncios el hierro
Tabulka Milanuncios.es El Hierro

Ostatní kolonky již můžete či nemusíte vyplňovat. Znamenají: Cena od (Precio desde), Cena do (Precio hasta), Minimální počet ložnic (Dormit. min), Maximální počet ložnic (Dormit. max), Minimální počet koupelen (Baños min), Maximální počet koupelen (Baños max), maximální a minimální plocha (m2 min, m2 max), vzdálenost od pláže (Playa), výběr mezi zobrazením nabídky soukromníků (ver sólo particulares), nabídky realitek (ver sólo inmobiliarias) nebo obojí dohromady (ver particul. e inmobil.) a podle čeho nabídky řadit (ordenar…).

Na závěr je ještě třeba v poslední rozklikávací kolonce ofertas y demandas (nabídky i poptávky) zvolit oferta solo, aby se nám vyfiltrovaly pouze nabídky pronájmu.

A klikneme na veliké zelené BUSCAR.

observatoř na sopce Teide
Observatorio del Teide

4. Jak se připravit a nenechat se obrat?

Obrňte se trpělivostí, protože jsou Kanárské ostrovy natolik atraktivní destinace, že poptávka po pronájmech mnohonásobně převyšuje nabídku. Samozřejmě silně záleží na destinaci, kterou jste si vybrali, podle ní se i výrazně liší ceny. Ve větších městech přestože třeba umíte plynule španělsky a tedy dokážete obvolávat všechny inzerenty, pokud zavoláte 12 minut po zveřejnění inzerátu, jste již pravděpodobně zhruba desátí v pořadí.

V případě, že se rozhodnete využít služeb realitních kanceláří, kterých je tu v každém městě minimálně dvacet, počítejte s výrazně horším poměrem kvalita/cena (samozřejmě záleží však na realitce). A navíc budete nuceni s kaucí zaplatit i za služby realitky (obvykle ve výši nájmu). Ve výsledku tedy s realitkou na začátku zaplatíte tři nájmy namísto dvou.

Na druhou stranu pro vás realitka všechno zařídí, domluvíte se pohodlně anglicky, německy či rusky a maličko se vyhnete pofidérním kšeftům, i když s tím pozor!

Pokračujte na další straně!